Logo-Dobrocinna-Aukce
 logo-VIA   JMKN
 • Matouš Lipus
  Matouš Lipus
 • Federico Diaz
  Federico Diaz
 • Adéla Součková
  Adéla Součková
 • Qubus Wood Cups
  Qubus Wood Cups
 • Loosův apartmán
  Loosův apartmán
 • Antonín Střížek
  Antonín Střížek
 • Vladimír Skrepl
  Vladimír Skrepl
 • Olbram Zoubek
  Olbram Zoubek
 • Trénink s Davidem Svobodou
  Trénink s Davidem Svobodou
SEZNAM DRAŽENÝCH POLOŽEK

1

29. DÍLO ZE SÉRIE PLOCHÝ ČLOVĚK

Dobrocinna aukce Krnansky David web

David Krňanský studuje 4. ročník Ateliéru malby na UMPRUM. Ve své práci, charakterizovatelné jako postkonceptuální, se zabývá současnou společností, internetem, globalizací a plochostí světa. Pohybuje se mezi malbou, sochou a instalací. Vždy klade důraz na vysokou estetickou kvalitu a zpracování forem. Je známý i svými nenápadnými, avšak kritickými intervencemi do veřejného prostoru.

2013, olej na plátně, 25 × 35 cm
Daroval David Krňanský

Vyvolávací cena: 2 500 Kč


30. LABYRINTHUS

Dobrocinna aukce_Miko_Jan_web

Výrazný mladý umělec Jan Miko je charakteristický pohybem na pomezí divadla a výtvarného umění, performativní akční malby a cíleným politickým street artem.Jeho tvorba vychází z mnohdy extrémních zážitků z cestování po Blízkém východě a ve své nedávné sérii představil obrazy, jejichž podmalbu tvoří fosforový základ prosvětlující obraz zevnitř bez potřeby světelného tělesa. Jedinečný koncept umožňuje dvojí rozměr vnímání. Tedy za denního světla klasickou malbu na plátně, ve tmě pak její světélkující relikt.

2014, „AAPM na plátně“, 55 × 70 cm
Daroval Jan Miko

Vyvolávací cena: 7 000 Kč


31. BEZ NÁZVU

Dobrocinna aukce Vlcek web

Daniel Vlček přispívá k podobě současné umělecké scény několika způsoby: vlastní vizuální tvorbou, hudební produkcí, participací na nehudebních aktivitách skupiny Guma Guar, vedením galerie Ferdinanda Baumana a otevřením klubu Berlínskej model. Ve své práci aktuálně zkoumá vzájemný vztah hudby a vizuality, vychází z inspirace vintage a estetiky 70. let. K abstrakci dospívá zmnožováním a vrstvením konkrétních obrazů a zvuků.

Rok, mix media, 18 x 18 cm
Darovala Drdová Gallery

Vyvolávací cena: 8 000 Kč


32. LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Dobrocinna aukce 2014 Taus Jakub web

Jakub Tauš začínal v ateliéru malby, tu po dvou letech opustil a odešel do karlínského detašovaného pracoviště, tehdy vedeného Krištofem Kinterou. Absolvoval pod vedením Kurta Gebauera. Je jak malířem, tak sochařem, tvůrcem maleb, kovových, gumových a světelných objektů a instalací. Jeho obrazy jsou většinou plenéry, případně plenérem ovlivněné zpaměti malované krajiny a městské motivy v kontextu s jejich okolím a časovou linkou.

2009, akryl na plátně, 80 × 60 cm
Daroval Jakub Tauš

Vyvolávací cena: 8 000 Kč


33. ÚNIK Z KRUHU

Dobrocinna aukce Souckova Adela web

Adéla Součková citlivě pracuje se současnými polohami malby a jejím propojením s instalací nebo s performancí. Zkoumá sny a imaginaci, aktualizuje antické mýty, inspiruje se v přírodních motivech konfrontovaných s každodenním životem ve městě. Autorka tento rok úspěšně zakončila studium současně na pražské a drážďanské Akademii výtvarných umění.

2013, akryl malba, 70 x 65,5 cm
Darovala Adéla Součková

Vyvolávací cena: 10 000 Kč

2

34. MISS KORUNOVAČNÍ

Dobrocinna aukce Skrepl 1 web

Pro někoho šokující a potenciálně nebezpečná novost je svou podstatou rafinovanou krásou. Jistá asociálnost v expresivní tvorbě Vladimíra Skrepla vytváří nenapodobitelné estetické napětí. Nová série koláží laureáta Ceny Jiřího Kovandy je zlomek z velikého souboru z přemalovaných obrazů z poloviny loňského léta, specifického poetikou nalezených materiálů, omšelých rámečků a lehce tajemně naivních témat.

2013, koláž, 34 x 25 cm
Daroval Vladimír Skrepl

Vyvolávací cena: 12 000 Kč


35. B & N

Dobrocinna aukce Skrepl 2 web

2013, koláž, 32,5 x 26, 5 cm
Daroval Vladimír Skrepl

Vyvolávací cena: 12 000 Kč


36. GRAVITAČNÍ PŘEKÁŽKY

Dobrocinna aukce Simera Evzen web

Obrazy a objekty Evžena Šimery vznikající nově vyvinutou technikou new dripping zaujaly spojením konceptuálního přístupu a malby, kde je subjektivní zásah vyloučen a malba sama pracuje podle prostých fyzikálních zákonů. Obrazy vznikají od roku 2006 až po současnost. Nenapodobitelným způsobem slučující řád a pravidelnost s napínavým momentem náhody.

2012, akryl na plátně, 40 × 60 cm
Daroval Evžen Šimera

Vyvolávací cena: 15 000 Kč 


37. KŘEHKÁ

Dobrocinna aukce Matyas Trnka web

Matyáš Trnka je výtvarník, režisér, animátor a vnuk slavného Jiřího Trnky. Rozhodujícím momentem pro jeho tvorbu je vždy téma, které si určí médium díla. Jeho nejvýraznějším počinem je první český interaktivní komiks Malý Alenáš. Křehká autorská kniha z kovu je sbírkou autorových zaznamenaných snů na alobalových arších, které se listováním postupně vyhlazují a tím se ztrácí obsah snu tak, jako autorova vzpomínka na něj.

2009, 29 × 18 cm
Daroval Matyáš Trnka

Vyvolávací cena: 5 500 Kč


38. NOC

Dobrocinna aukce Lipus Matous web

Matouš Lipus, student Ateliéru sochařství Dominika Langa a Edith Jeřábkové na UMPRUM ve své práci používá klasické sochařské formy. Art deco soška je malou a původní předlohou k soše Noci, kdy noc je tematizovaná jako představa nepropustné tmy. Její silueta nám může připomínat animální bytost, když se však ponoříme do jejích záhybů, objevíme hlubinu odkazující k abstrakci.

2014, imitace mramoru, 22 × 17 × 7 cm
Daroval Matouš Lipus

Vyvolávací cena: 8 000 Kč


39. ACHÁT

Dobrocinna aukce Kameny Achat web

Mineralia je největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě. Na výstavní ploše 1300m2 nabízí veliké množství zcela ojedinělých exponátů z celého světa. Achát je koncentricky jemně i hrubě vrstevnatou odrůdou chalcedonu (křemene). Charakteristickým, okem viditelným znakem achátu, je pestrobarevnost. Mezi nejběžnější zbarvení patří bílo - šedá, bledě modrá, oranžovo - červená a černá. 

18 cm
Darovala Mineralia

Vyvolávací cena: 1 600 Kč


40. ZEOLIT

Dobrocinna aukce 2014 Kameny Zeolit web

Zeolity jsou krystalické hydratované alumosilikáty alkalických kovů a kovů alkalických zemin. Jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů. V těchto kanálcích se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství.

15 cm
Darovala Mineralia

Vyvolávací cena: 9 000 Kč

3

41. PORCELAIN

Dobrocinna aukce 2014 Raffajová veronika web

Veronika Raffajová je mladá fotografka, která se věnuje převážně reklamní fotografii. V souboru fotografií Porcelain child, za který získala 2. místo ON_Award 2011 na OFF_festivalu v Bratislavě, upozorňuje autorka na křehkost a zranitelnost dětského světa, který se čím dál tím víc podobá světu dospělých.

Fotografie, 100 × 85 cm
Darovala Veronika Raffajová a Monika Wajtrová, 2am galerie současné fotografie

Vyvolávací cena: 5 500 Kč


42. KARAVAN

Dobrocinna aukce 2014 Bartas Adam web

Mladý úspěšný fotograf, Adam Bartas, je spoluzakladatelem skupiny Gravy, která sklízí mezinárodní úspěchy svými 3D ilustracemi. Mezi jeho mnohá ocenění patří i například třetí místo v prestižní soutěži International Photo Awards 2007. Do aukce věnovaná fotografie Karavan byla pořízena během Matějské poutě v roce 2009 v kolonii “světských” v bývalé Juldě Fuldě tedy na Výstavišti v Praze.

Fotografie, 100 x 70 cm
Daroval Adam Bartas a Monika Wajtrová, 2am galerie současné fotografie

Vyvolávací cena: 6 000 Kč


43. LAGO DE MAGGIORE

Dobrocinna aukce 2014 Jindra Jan web

Jan Jindra pracuje vždy v ucelených, do detailu promyšlených tematických cyklech. Působí na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a přednáší i v Ústavu reklamní fotografie a grafiky. Prezentovaná fotografie Lago de Maggiore patří do série Cesty Franze K. a byla autorem zachycena při ranní procházce podél jezera Lago de Maggiore v Itálii.

Fotografie, 130 × 47 cm
Daroval Jan Jindra a Monika Wajtrová, 2am galerie současné fotografie

Vyvolávací cena: 9 800 Kč


44. HOMAGE TO MONICA COOK

Dobrocinna aukce 2014 Tamova a Kyselkova web

Katarína Támová a Eliška Kyselková jsou mladé autorky, jejichž úvaha o povrchnosti vášně a krásy i konzumního způsobu života se stává centrálním námětem série fotografií Homage to Monica Cook. Téma starověkých bakchanálií propojují s narážkou na barokní zátiší typu vanitas, přičemž formálním, ale i myšlenkovým vyústěním je skutečná prázdnota, pominutelnost, zmar a smrt

2012, zpracování aludibond + perspex, 100 × 90 cm
Darovala Katarina Támová, Eliška Kyselková a Monika Wajtrová, 2am galerie současné fotografie

Vyvolávací cena: 14 000 Kč


45. ZLATÉ ČASY

Dobrocinna aukce 2014 Brunton web

Vladimír Brunton je klasik mezi českými portrétními fotografy. Pracuje téměř výhradně „postaru“ s velkoformátovým deskovým fotoaparátem a materiál následně vlastnoručně zpracovává chemickým procesem s využitím stříbrné želatiny. Touto technikou portrétoval řadu významných českých osobností, jako jsou Miloš Forman či Jiří Mencl. Svým ojedinělým přístupem po právu patří mezi naši fotografickou elitu.

tisk olejovými barvami na japonském ručním papíře, 72 x 72 cm
Daroval Vladimír Brunton

Vyvolávací cena: 15 000 Kč

4

46. 3 ÚVAHY O POHLEDU

Dobrocinna aukce 2014 Scerankova web

V tvorbě mladé umělkyně Pavly Scerankové, která již zaujala odbornou veřejnost u nás i v zahraničí, se můžeme setkat s několika zásadními momenty. Jedním z nich je její důraz na přímý fyzický vztah mezi objektem-sochou a jejím tvůrcem či uživatelem. Ve své práci využívá nalezené materiály a vytváří různá nečekaná spojení, jež nám umožňují vidět svět okolo nás z nových a nečekaných perspektiv. Zde vám nabízí jednu ze tří úvah o pohledu.

2012, akryl na plexiskle, 42 x 30 cm
Darovala Lucie Drdová, Drdova Gallery

Vyvolávací cena: 1 000 Kč


47. BEZ NÁZVU


Dobrocinna aukce 2014 Strejcek Vladimir web

Vladimír Strejček je bezesporu jeden z nejlepších kreslířů u nás. Mezi jeho neutuchající aktivity patří i studio DRAWetc., které založil v roce 2002 a které posbíralo mnohá ocenění. Z uskupení přátel, kteří si přivydělávali kreslením storyboardů, se dnes vyvinulo profesionální grafické studio, jež je schopno zajistit vše od komiksů, animace, fotomontáže, digitální retouche a CGI až po fotorealistické airbrush malby.

2014, akryl na plátně, 102 x 70 cm
Darovalo studio DRAWetc.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč


48. ZRCADLA

Dobrocinna aukce 2014 Jiri David Zrcadla web

Fotograf, malíř a performer Jiří David byl jedním ze spoluzakladatelů skupiny Tvrdohlaví. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. Tehdy se začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti.

2007, serigrafie, 50 × 35 cm
Daroval Jiří David

Vyvolávací cena: 3 500 Kč


49. V POKOJI

Dobrocinna aukce 2014 Jiri David V pokojiserigrafie 2000 web

Fotograf, malíř a performer Jiří David byl jedním ze spoluzakladatelů skupiny Tvrdohlaví. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. Tehdy se začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti.

2000, serigrafie, autorský tisk, 35 × 50 cm
Daroval Jiří David

Vyvolávací cena: 2 500 Kč


50.  LIDSKÉ TĚLO OČIMA OLDŘICHA KULHÁNKA

Dobrocinna aukce Kulhanek

 

 

 

 

 

 

 

 

Oldřicha Kulhánka, bohužel nedávno zesnulého českého malíře, grafika, ilustrátora, scénografa a pedagoga, autor grafické podoby současných českých bankovek, uznávaného tvůrce mnoha českých poštovních známek a velikého optimistu jistě není potřeba představovat. Od roku 1958 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru profesora Karla Svolinského a pod jeho vedením. Tato léta strávená na škole se stala základem jeho umělecké kariéry.

2008, konvolut pěti signovaných kamenorytů, 40 x 30 cm
Daroval UniCredit Private Banking

Vyvolávací cena: 3 000 Kč


51. REZONANCE ČASU

Dobrocinna aukce 2014 Drahotova Veronika web

Umělecká dráha Veroniky Drahotové směřuje od objektů přes video a fotografii k malbě. Své studium na Akademii výtvarných umění v Praze ukončila v roce 2000, ale již v roce 1998 se proslavila jednou z nejrozsáhlejších publicartových instalací − nasvícením Pražského hradu „Vzdušné zámky“. V současné době se autorka soustředí na témata související s psychologií a psychoanalýzou. Prvotní popartově ironizující motivy se stále více podřizují výtvarným postupům, zabstraktňují a zjemňují se.

2014, barevná kresba, 64,5 x 50 cm
Darovala Veronika Drahotová

Vyvolávací cena: 9 500 Kč

5

52. SLON

Dobrocinna aukce 2014 Modernista Slon web

Ručně vyráběná a malovaná hračka z roku 1920 je dílem světově proslulého umělce Ladislava Sutnara, který vynikal nejen v oblasti designu skla, hraček a věcí každodenní potřeby, ale byl i skvělým grafikem a velmi zapůsobil v oblasti výstavní tvorby. Dřevěná hračka je reprodukcí originálu uloženého v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Daroval Modernista

Vyvolávací cena: 600 Kč


53. SET DE CAFÉ NOBLE‬

Dobrocinna aukce 2014 Malovana web

Kristýna Malovaná je spoluzakladatelkou studia MORPHE, které se zaměřuje na práci v oblasti interiérového a produktového designu. Kristýna miluje kávu, a proto navrhla Set de café noble, kde spojila dva neobvyklé materiály, a to mahagonové ušlechtilé dřevo a francouzský porcelán. Vše je ruční výroba s důrazem na detail. Limitovaná série.

2014, mahagonové dřevo, francouzský porcelán, 7 x 13 cm
Darovala Kristýna Malovaná

Vyvolávací cena: 600 Kč


54. TABLET TROCHU JINAK

Dobrocinna aukce 2014 Chalantika 2 278 web

Beznákladový provoz, nezničitelný dotykový displej a údržba navlhčeným hadříkem. Přesně tak vypadá bangladéšská verze moderního tabletu. Objevte i vy všechny výhody tohoto zařízení a staňte se majiteli originální dřevěné tabulky. Používají ji bangladéšští školáci ve slumovém centru Čalantika v Dháce a získávají naději na lepší budoucnost.

Darovala Jarmila Szkutová

Vyvolávací cena: 3 500 Kč


55. WOODCUP

Dobrocinna aukce 2014 Qubus Wood Cup web

Jakub Berdych založil značku Qubus s vizí podporovat, vystavovat a prodávat mladý český konceptuální design u nás i v zahraničí. V roce 2002 otevírá vlastní galerii v Praze. Úspěch sociálních a společenských témat ve spojení s vtipem a ironií produktů na sebe nenechal dlouho čekat a Qubus slaví úspěchy v prestižních galeriích i magazínech po celém světě. Dnes se věnuje produkci designu a návrhům monumentálních, převážně sklářských uměleckých objektů. Spolupracuje s galerií Křehký, navrhuje pro značky jako Preciosa, Bomma a stará se o galerii DOX by Qubus.

Šálek a podšálek, 4 ks
2013, porcelán, 21 × 12 × 9,5 cm
Daroval Qubus Design Studio

Vyvolávací cena: 5 500 Kč


56. KŘIŠŤÁLOVÁ VÁZA VOLCANO MOSER

Dobrocinna aukce 2014 Moser vaza web

Ručně foukaná a broušená křišťálová váza Volcano ve vzácné barvě beryl je jedním z klenotů světoznámé značky. Umělecké pojetí výtvarného návrhu pochází z dílny dvojice sklářských designérů Ingrid Račkové a Davida Suchopárka, kteří tvoří pod společnou značkou Studio IRDS. Jedinečná barevnost a ruční práce vytvářejí z křišťálového objektu nezaměnitelný poklad

Váza Volcano, výška 30 cm
Darovaly Sklárny Moser

Vyvolávací cena: 20 000 Kč

6

57. PÁNSKÉ PONOŽKY AHOY SAILOR

Dobrocinna aukce 2014 Sisters Conspiracy web


Ponožky pocházejí ze stejnojmenné kolekce od značky SISTERSCONSPIRACY, kterou založily roku 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová. Zabývají se zejména tvorbou autorských pánských kolekcí, které jsou vyráběny v České republice v malých sériích a z kvalitních materiálů výhradně z produkce evropských výrobců. Na grafické podobě jejich kolekcí spolupracují mladí čeští umělci.

2012, bavlna, polyamid, elastan, vel: 42−44
Darovala SISTERSCONSPIRACY fashion

Vyvolávací cena: 150 Kč


58. PSANÍČKO

Dobrocinna aukce 2014 leeda fashion 2014

Leeda znamená především módní design, firemní oblečení, design kostýmů a styling. Je originální českou módní značkou, která se zaměřuje na originální limitované kolekce předních českých návrhářů a spolupracuje s osobnostmi současného designu, architektury, fotografie, filmu a hudby.

Kůže, barva metal, 25 x 13 cm
Darovala Leeda fashion

Vyvolávací cena: 2 000 Kč


59.  KOLEKCE ŠPERKŮ HANY LAVIČKOVÉ

Dobrocinna aukce 2014 Lavickova Hana web

Tvorba tepaných šperků vyžaduje značný fortel a promyšlenou tvůrčí práci. Technický materiál, nerezovou ocel, autorka zpracovává ručně a vytváří formy vycházející z přírody. Výsledkem jsou šperky s osobitým charakterem, působivou nevyumělkovaností a vypovídající o přítomnosti. V rukou Hany Lavičkové se šperky stávají uměleckým objektem.

2014, tepaná ocel
Darovala Hana Lavičková

Vyvolávací cena: 2 300 Kč


60. ŠPERK Z KOLEKCE NAIVE

Růžičková Eva

Eva Růžičková je mladá česká designérka zaměřující se především na výrobu šperků a originálních interiérových doplňků, ale věnuje se i volné tvorbě. Šperky chápe jako hluboce osobní vyjádření. Kolekce NAIVE je inspirovaná dětským šperkem. Každý si jistě pamatuje své první náušničky, prstýnek či řetízek, který byl důležitou součástí naší dětské osobnosti.

Řetízek a náušnice, stříbro
Darovala Eva Růžičková

Vyvolávací cena: 2 600 Kč


61. NÁUŠNICE Z KOLEKCE PEONY

Dobrocinna aukce 2014 Zorya web

Linie Peony dýchá panenskou nevinností čerstvě otevřených poupat a zrajícího ovoce. Ze subtilních skořápek z chirurgické oceli a drahých kovů vykukují něžné kvítky z organzy a klubíček koňských žíní. Šperky z oceněné kolekce Peony navrhla dvojice designérů Zdeněk Vacek a Daniel Pošta pod svou šperkařskou značkou Zorya. Náušnice z pozlacené chirurgické oceli doplňuje broskvový satén.

pozlacená chirurgická ocel, broskvový satén
Daroval Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, Zorya

Vyvolávací cena: 3 600 Kč


62. ŠATY OD KLÁRY NADEMLÝNSKÉ

Dobrocinna aukce 2014 Nademlynska Klara web

Česká návrhářka s letitými zkušenostmi z módní Paříže tvoří oděvy s důrazem na kvalitu materiálů, krejčovské propracování, nápadité střihové řešení a ruční vypracování detailů. Stylově čisté a jednoduché šaty v černé barvě kombinují nápaditě dva rozdílné materiály. Model s nadčasovou jednoduchostí podtrhne ženskost každé dámy.

velikost 40
Darovala Klára Nademlýnská

Vyvolávací cena: 5 600 Kč


63. NÁHRDELNÍK ZE SÉRIE FLOWERS

Dobrocinna aukce 2014 Prokic Janja web

Jedna z nejzajímavějších vycházejících hvězd českého šperku, laureátka Designblok Premier Fashion Week Award, Janja Prokić, miluje přírodu a její symboliku. Každý jednotlivý šperk i materiál, z kterého je vyroben, obsahují jistý význam a žádný detail na nich není jen tak. Používá prastarou techniku takzvaného ztraceného vosku, který tvaruje rukama a do vzniklé formy se následně nalévá zlato, stříbro, bronz či mosaz.

pozlacené stříbro a perly
Darovala Janja Prokić

Vyvolávací cena: 8 000 Kč

7

64. KALENDÁŘ ŠOHAJI 2015 ROBERT VANO

Dobrocinna aukce 2014 Kalendář Robert Vano web

Sebevědomé pojetí tradice a současnosti. Objektiv fotoaparátu světově uznávaného fotografa zachytil mladé šohaje, netradičně bez košil. Slavnostní oděv z oblasti na Podluží je kulturním artefaktem také v současnosti, zdobí mladíky jednadvacátého století.

Darovala Jihomoravská komunitní nadace

Vyvolávací cena: 500 Kč


65. PLAKÁT FILMU WALESA. MAN OF HOPE.

Dobrocinna aukce 2014 Podepsany plakat film Walesa web

Plakát nejúspěšnějšího polského filmu loňského roku podepsaly hlavní herecké hvězdy i prezident Lech Walesa. Životní příběh Lecha Walesy, který byl podobně jako u nás Václav Havel symbolem pádu totalitního režimu, zrežíroval nejslavnější polský režisér Andrzej Wajda. Příběh člověka, který byl vězněn a zároveň burcoval davy, nemohl ztvárnit nikdo jiný.

Darovala Lenka Mrázová

Vyvolávací cena: 700 Kč


66.  PORTRÉT 46 ČECHŮ

Dobrocinna aukce 2014 Kosatik kniha Portretu 46 Cechu web

Výpravná publikace doprovázející unikátní projekt Pavla Brunclíka, výstavu Portrait gallery 46 Čechů. Portrétovanými jsou české osobnosti, které patří k duchovní špičce národa. Jsou mezi nimi vědci, spisovatelé, dramatici, herci, lékaři. Autorem životních příběhů je Pavel Kosatík.

Daroval Pavel Kosatík

Vyvolávací cena: 800 Kč


67. KNIHA KMENY 0

Dobrocinna aukce 2014 Kmeny 0 Vladimir 518 web

Kmeny 0 navazují na úspěšný knižní projekt Kmeny, který vyšel v rámci městských projektů BU2R v roce 2011 u nakladatelství Bigg Boss a Yinachi. Má těžiště v historickém rozmezí mezi rokem 1969 a revolucí v listopadu 1989 a podobně jako první Kmeny zkoumá české městské subkultury a nezávislé společenské proudy. Kniha je podepsána jedním z autorů Vladimírem 518.

Daroval Vladimír 518

Vyvolávací cena: 1 000 Kč


68. PROHLÍDKA LOOSOVA APARTMÁNU

Dobrocinna aukce 2014 loosuv apartman web

Vychutnejte si komentovanou prohlídku prostor Loosova apartmánu v Plzni za doprovodu Ing. Vladimíra Lekeše, majitele apartmánu. Balíček zahrnuje i publikaci Adolf Loos: Apartment for Richard Hirsch. Důkladná analýza a průvodce apartmánem byla sepsána světově uznávaným znalcem Loosova díla profesorem Burkhardtem Rukschciem. Obsahuje například komentáře manželky Richarda Hirsche Marieluis, ředitelky rakouské Národní galerie Belvedere Agnes Husslein a dalších. Text v českém, anglickém a německém jazyce.

Daroval Vladimír Lekeš

Vyvolávací cena: 1 000 Kč


69. DIVADELNÍ SMRŠŤ

Dobrocinna aukce 2014 Divadelni smrst web

Dva páry vstupenek do dvou pražských divadel, to je divadelní smršť. Drobečky z perníku v Žižkovském divadle Járy Cimrmana uvedou v hlavní roli Simonu Stašovou. Za ztvárnění Evy Mearové získala Cenu Thálie 2007 za nejlepší ženský herecký výkon. Další představení lze vybrat z bohatého repertoáru Divadla v Dlouhé, které již devatenáctou sezonu sklízí za úspěšnou tvorbu množství cen kritiků i diváků.

Darovalo Žižkovské divadlo Járy Cimrmana a Divadlo v Dlouhé

Vyvolávací cena: 1 000 Kč

8

70. CHAMPANGE ANDRÉ CLOUET GRANDE RÉSERVE MAGNUM

Dobrocinna aukce 2014 Sampanske od Tri sestry web

Toto cuvée pochází z vinařství André Clouet, které vzniklo v roce 1741, jeho zakladatel byl malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles a právě on vytvořil podklad pro etikety. Bylo vyrobeno ze dvou ročníků (2008, 2009), obsahuje však i značný podíl (30 %) rezervních vín ve věku dvou až pěti let. Výsledná chuť je pak vyváženější a komplexnější. Příjemná ovocná vůně připomíná bílé zahradní ovoce, chuť je charakteristická pro vína vyrobená z odrůdy Pinot noir.

Darovala PMP Exclusive, s. r. o.

Vyvolávací cena: 1 200 Kč


71. VIP VSTUPENKY NA VÝROČNÍ KONCERT TŘÍ SESTER

Dobrocinna aukce Tri sestry

 

 

 

 

 

 

 

Máte rádi kapelu Tři sestry a nikdy jste nezažili, co se děje ve VIP zóně této punk-rockové kapely? Nabízí se vám jedinečná příležitost získat dvě VIP vstupenky na dvoudenní koncert k 30. výročí kapely, která vznikla roku 1985. Koncert proběhne 22. – 23. května 2015.

Daroval Krakonošovo, s. r. o.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč


72. GUNNERS

Dobrocinna aukce 2014 Gunners web

Pro znalce není nutno víc dodávat. Pro nezasvěcené: jde o fotbal. Sehnat lístek na jakékoliv utkání Gunners na jejich domovském stadionu je pro našince takřka nemožné. My vám to nabízíme. Nemůžeme zaručit, že nastoupí Tomáš Rosický, ale buďte si jistí, že až šedesát tisíc fanoušků spustí své chorály, vyschne v krku i těm, které fotbal jinak vůbec nezajímá.Platí pro dvě osoby na utkání Premiere League.

Daroval Tomáš Rosický

Vyvolávací cena: 3 500 Kč


73. BAROLO „SORI GINESTRA“ DOCG

Dobrocinna aukce 2014 Vino od Marcuzziho web

Společnost VINO MARKUZZI u nás zatupuje již 16 italských vinařství od Dolomit po Sicílii, špičkovou destilerii a tři moravské sklepy z Pálavy. Na aukci vám nabízí víno z vinařství Conterno Fantino založeného v roce 1982, jehož vinice se nacházejí v oblasti Langhe a jsou jasně zářící hvězdou piemontského nebe zdobící vinné lístky nejlepších restaurací a sklepy vášnivých sběratelů vín. Pro víno je typická výrazná vůně, granátově rubínová barva, velice perzistentní chuť po červených plodech a koření, komplexní, strukturované, pevné. Víno má velký potenciál k archivaci.

Darovalo VINO MARKUZZI, s. r. o.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč


74. POBĚŽTE S KEŇANY

Běh PIM

Exkluzivní startovní číslo, díky kterému si budete moci vychutnat první metry běžeckého závodu, jako byste patřili do nejužší světové vytrvalecké špičky. Pojďte odstartovat svůj běh z čela závodu po boku těch nejlepších atletů. Můžete si vybrat jeden z nabízených závodů RunCzech v roce 2015.

Daroval Prague International Marathon

Vyvolávací cena: 2 500 Kč


75. JAK SE DĚLAJÍ RUCHY VE FILMU?

Dobrocinna aukce 2014 Ruchy ve filmu web

Nahlédněte do zákulisí zvukové postprodukce filmů. Sedíte v temné místnosti a vyruší vás zlověstné vrznutí dveří. Jsou slyšet kroky a vchází vrah. Všechny zvuky, které vnímáte, vyrábějí ruchaři ve studiu Jiřího Klenka JK Sound Studio. Chcete vidět, jak se to dělá, osahat si zvukové rekvizity a zkusit si ve studiu třeba kroky ve sněhu nebo klapot koňských kopyt? A také potěžkat si Českého lva (za zvuk k filmům Želary a Kytice)? Nyní máte příležitost.

Daroval Klenka Sound Studio

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

9

76. DEN V KŮŽI TOMÁŠE SLAVATY

Dobrocinna aukce 2014 Slavata trenink web

Prožijte den s jedním z našich nejlepších českých triatlonistů, který se před mnoha lety rozhodl naplno věnovat dětem ze sociálně slabých rodin a z dětských domovů. Váš den bude naplněný tréninkem, ale také autentickou besedou v jednom z dětských domovů, které Tomáš řadu let navštěvuje. Tomáš je důkazem rčení, že vše zlé je k něčemu dobré a na všem se dá najít pozitivní stránka, stačí jen chtít a mít vůli. A ta Tomášovi rozhodně nikdy nechyběla. Zažijte s Tomášem den plný naděje a nulových bariér.

Daroval Tomáš Slavata

Vyvolávací cena: 3 000 Kč


77. KONCERT SIMON KEENLYSIDE & ŠTEFAN KOCÁN – MOZART VS. VERDI

Dobrocinna aukce 2014 Nachtigall Arts koncert web

Světově proslulý britský barytonista Simon Keenlyside spojí své síly s vynikajícím slovenským basistou Štefanem Kocánem. V zajímavém projektu se utkají například jako neodolatelný prostopášník Don Giovanni a hrozivý mstitel Komtur, aby se znovu sešli jako nešťastný šašek Rigoletto a nájemný vrah Sparafucile. Koncert se uskuteční ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 27. ledna 2015. Připravené jsou dvě vstupenky první kategorie.

Darovala Agentura Nachtigall Arts

Vyvolávací cena: 4 000 Kč


78.  KURZ MALOVÁNÍ S NINOU MAINEROVOU

Dobrocinna aukce 2014 Kurz malovani od Niny Mainerove web

Sníte občas o tom, že přijdete domů, vezmete do ruky tužku a malujete a necháváte všechny myšlenky dne plout? Máte příležitost svůj sen přeměnit ve skutečnost. Jak říká Nina Mainerová: „Nalezněte svůj talent, rozviňte svou tvořivost.“ A my dodáváme: „Vyberte si jeden z kurzů a nechte se vést.“ Na nabídku semestrálních kurzů se můžete podívat na www.malovanikresleni.cz.

Darovala Nina Mainerová

Vyvolávací cena: 4 000 Kč


79.  PLODY MOŘE NA VÁŠ TALÍŘ

Dobrocinna aukce 2014 Giardino degustacni menu web

Rodinná restaurace Giardino z pražských Vinohrad pro vás připravila čtyřchodové degustační menu. Můžete se těšit na speciality z čerstvých mořských ryb a mořských plodů doprovázené lehkým italským vínem na uvítanou. Jídla jsou připravována čerstvá, s chutí a láskou, na což neúnavně dohlíží sám majitel restaurace a šéfkuchař pocházející z chorvatského pobřeží. Platí pro dvě osoby.

Darovala Donna Mia, s.r.o.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč


80.  VEČEŘTE V OBLACÍCH

Dobrocinna aukce 2014 Zizkovska vez vecere web

Unikátní restaurační komplex Oblaca nabízí skvělý gastronomický zážitek, ale také jedinečný výhled na stověžatou Prahu. Poloha Žižkovské věže přímo vybízí k posezení a pokochání se neuvěřitelným pohledem z výšky 66 metrů. Těšit se můžete na pokrmy a drinky s prvky molekulární myologie, které se zde připravují z výhradně čerstvých surovin od nejlepších dodavatelů.

Daroval Tower Park Praha – Žižkovská věž

Vyvolávací cena: 4 000 Kč


81.  SEDMICHODOVÉ DEGUSTAČNÍ MENU V ALCRONU

Dobrocinna aukce 2014 Alcron foto web

Prožijte jedinečný večer v michelinské restauraci hotelu Radisson Blu Alcron. Šéfkuchař Roman Paulus a jeho tým pro vás připraví nezapomenutelné sedmichodové degustační menu pro 2 osoby dokonale sladěné s vinným doprovodem. Interiér s intimní atmosférou se svíčkami, pouhými sedmi stoly, roztančenými páry v New Yorku na motivy Tamary de Lempické a krbem z třicátých let minulého století rozhodně stojí za návštěvu.

Daroval Alcron Restaurant

Vyvolávací cena: 4 500 Kč

GENERÁLNÍ-PARTNERPARTNEŘI-AUKCE